Chrześcijańska Szkoła Podstawowa i Akademickie Liceum Ogólnokształcące Emmanuel biorą udział w ogólnopolskiej akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA. Akcja ta organizowana jest już po raz jedenasty przez Fundację Studio Wschód, TVP Polonia i Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Przedsięwzięciu patronują Prezydent i Senat Rzeczpospolitej Polskiej
Najważniejszym celem wspomnianej akcji jest ratowanie przed zniszczeniem polskich cmentarzy na dawnych Kresach Rzeczpospolitej. Polskie cmentarze w tamtym rejonie to ostatnie ślady polskości tych ziem, których, niestety, systematycznie ubywa. Dlatego tak ważnym dla naszego narodu jest ich ocalenie, bo narody, które tracą pamięć o grobach i przodkach w dłuższej perspektywie nie mają przyszłości.

Akcja MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA jest stosunkowo prosta i polega na zbieraniu funduszy przez uczniów szkół z całej Polski. Każda przysłowiowa złotówka wrzucona do naszej puszki zostanie przeznaczona na renowację najbardziej zagrożonych zniszczeniem polskich nekropolii na wschodzie.
Pomóc może każdy – Pomóż i Ty!!!