Trzeciego dnia świetlicowych wojaży grupa uczniów z naszej szkoły pojechała do serca naszego miasta – na Rynek Główny. Po drodze obejrzała i poznała krótki rys historyczny Barbakanu, Bramy Floriańskiej, Domu Jana Matejki, Kościoła Mariackiego i Sukiennic, w których czekała nas główna atrakcja dzisiejszego dnia. Tam bowiem znajduje się oddział Muzeum Narodowego, w którym dzieci uczestniczyły w warsztatach muzealnych. Poznawały techniki ekspozycji, renowacji obrazów oraz zasad przebywania na terenie wystaw artystycznych. Wszystko to przybliżała doskonała przewodniczka, Pani Zuzanna, która przeprowadziła również warsztaty na temat projektowania własnego muzeum. Dzieci i nie tylko były zachwycone zabawą i oglądaniem przepięknych dzieł sztuki. Po wyczerpujących zadaniach wszyscy z radością odpoczęli na niebanalnym, wspólnym posiłku w renomowanej restauracji😏, a następnie zmęczeni wrócili do szkoły.