Opinie rodziców naszych uczniów po kolejnej sesji w roku szkolnym 2019/2020 w liceum „Emmanuel”

„Piszę w sprawie egzaminów ustnych do których przystąpił mój syn. Chciałam Państwu serdecznie podziękować za świetną organizację, atmosferę i podejście nauczycieli do uczniów. Jak Państwo wiedzą syn od wielu lat ma fobię szkolną co się przełożyło na poważne problemy zdrowotne i jego brak wiary w siebie. Odpowiedzi ustne były dla niego przeszkodą nie do pokonania. Jednak wczorajsze egzaminy okazały się milowym krokiem; Z ogromną satysfakcją opowiadał o całym dniu i o jego odpowiedziach ustnych, tych lepszych i gorszych. Za to Państwu serdecznie dziękuję. Sama jestem nauczycielem od ponad 15 lat i uczyłam w różnych szkołach w Polsce czy za granicą i wiem jak ciężko jest znaleźć szkołę, która ma takie „ludzkie” podejście do ucznia i dba o jego holistyczny rozwój. Państwu to się udało.”

Mama Ucznia klasy 2

 

„Przejście na edukacje odmową do Liceum Emmanuel było najlepszą decyzja dotyczącą edukacji mojej córki. Dziecko pierwszy raz ma motywację wewnętrzną do nauki z czym miała problem w gimnazjum. Dodatkowym plusem jest to, że córka ma wreszcie czas na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań. Odkryliśmy, że nauczyciele i dyrekcja mogę być  życzliwymi i przyjaznymi ludźmi. Jeżeli ktoś się zastanawia i ma obawy co do edukacji domowej, to  z czystym sumieniem polecam szkołę Emmanuel.”

Mama Uczennicy klasy I

 

„Jesteśmy zadowoleni i bardzo pozytywnie zaskoczeni bardzo dobrą  i niespotykaną w innych szkołach atmosferą. Pomimo tego, że dopiero rozpoczęliśmy naszą drogę edukacji domowej coraz bardziej wydaje nam się, że w końcu znaleźliśmy właściwe miejsce dla rozwoju  naszego syna i rozwiązania jego nieraz niełatwych problemów.
Czujemy opiekę i szczere zainteresowanie oraz chęć pomocy dla nas zarówno ze strony dyrekcji jak i nauczycieli wspomagających. W Liceum Emmanuel nie tylko się  mówi, ale przede wszystkim działa co nam się bardzo podoba.”

Rodzice ucznia klasy 1

 

„Liceum Emmanuel spełnia pokładane przez nas nadzieje. Po koszmarnych przejściach, jakie mieliśmy w gimnazjum, w pełni doceniamy możliwości edukacji domowej, życzliwość, otwartość oraz kompetencje Dyrekcji i Nauczycieli Emmanuela. Troska tego liceum o naszą córkę, choć to dopiero początek drogi, jest wyczuwalna i jest dla nas niezwykle miłym i budującym doświadczeniem.

Rodzice uczennicy klasy 1

 

„Jako ojciec trzech synów miałem doskonałą okazję poznać państwowe szkolnictwo od przedszkola poprzez szkołę podstawową, gimnazjum, licea, szkoły wyższe i studia podyplomowe. Znając powyższe porównuję je z nauczaniem domowym w Szkole Emmanuel. Zdecydowanie wybieram nauczanie w systemie domowym. Wbrew obiegowym opiniom, nauczanie domowe jest efektywniejsze, mniej czaso- i kosztochłonne a przede wszystkim jest w nim znacznie niższy poziom stresu niż w nauczaniu publicznym. Brak jest przeładowanych klas, dużych strat czasu na sprawdzanie obecności, codzienne dojazdy, korepetycje i strajki niezadowolonych pedagogów. Nauczanie domowe w szkole Emmanuel dorównuje do standardów cywilizacji rozwiniętych (USA, Australia, Kanada), gdzie nauczanie domowe jest bardzo zaawansowane.”

Tata ucznia klasy 1

 

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że syn uczęszcza do Liceum Emmanuel. Syn bardzo chwali atmosferę jaka panuje w szkole. Serdecznie dziękujemy!”

Rodzice ucznia klasy 1

 

„Na początku tego roku poważna choroba dziecka wywróciła życie naszej rodziny do góry nogami. Skomplikowana operacja neurochirurgiczna uratowała naszemu dziecku życie, ale pozostał żmudny czas powrotu do zdrowia. Proces leczenia i regeneracji organizmu trwa nadal, a układ nerwowy potrzebuje czasu i odpowiednich warunków. Szkoła stacjonarna w ogóle nie wchodziła w grę.

Wybawieniem naszej trudnej sytuacji okazało się Akademickie Liceum Ogólnokształcące EMMANUEL, w którym rozpoczęliśmy naukę w formie edukacji domowej. Uczymy się w domu i przystępujemy do egzaminów podczas wyznaczonych sesji. Co najważniejsze – nie jesteśmy pozostawieni sami sobie. Nauczyciele egzaminatorzy udzielają konsultacji, organizują warsztaty i nawet w tak trudnym przypadku jak nasza córka, służą pomocą i radą, podpowiadają nie tylko jak się zorganizować, ale też z jakich pomocy dydaktycznych skorzystać lub po prostu wyjaśniają trudniejsze zagadnienia. Mamy też nieocenione wsparcie pedagoga specjalnego, który doskonale rozumie naszą sytuację. Podpowiada najlepsze dla nas  rozwiązania. Dzięki pedagogowi specjalnemu udało się zredukować poziom stresu do zera i egzaminy odbywają się w spokojnej, pełnej komfortu
atmosferze.

Pani Dyrektor wspomaga nas pod względem organizacyjnym. Możemy zwrócić się do niej z każdym problemem i uzyskujemy niemalże  natychmiastową pomoc. Pani Dyrektor jest nauczycielem egzaminatorem z chemii – ulubionego przedmiotu córki i już obserwujemy świetną relację między nauczycielem a uczniem.

To, co najbardziej rzuciło nam się w oczy już podczas pierwszych wizyt w szkole, to fakt, że wszyscy się uśmiechają, są bardzo przyjaźnie nastawieni do innych i odnieśliśmy wrażenie, że to nauczyciel jest dla ucznia, a nie odwrotnie – z czym ma się do czynienia w zwykłych szkołach  stacjonarnych.

Dziękujemy Panie Prezesie za stworzenie takich warunków do nauki i tak świetny dobór grona pedagogicznego. Nauka w Licem EMMANUEL to nie przykry obowiązek, a swego rodzaju niezwykła przygoda.”

Rodzice uczennicy klasy 1

BACK