Opinie naszych Uczniów po kolejnej sesji w roku szkolnym 2019/2020 w liceum „Emmanuel”

„Przejście do szkoły Emmanuel na edukację domową odmieniło moje życie. Sprawiło, że polubiłam się uczyć. Nauczyłam się organizacji czasu oraz samodyscypliny. Przyznam, że trudno jest samemu przysiąść do nauki, ale wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie nawyków. Szkoła jak najbardziej spełnia moje oczekiwania. Wiem, że zawsze mogę liczyć na pomoc ze strony Dyrekcji i Pracowników.  Egzaminy przeprowadzane są w sposób profesjonalny. Nigdy nie spotkałam się z tak życzliwymi nauczycielami. Dodatkowo szkoła dba o nasze kontakty z rówieśnikami, organizując różnorodne imprezy integracyjne.”

Ewa, klasa 3

 

“Uważam że liceum Emmanuel jest bardzo dobrą opcją dla osób poszukujących alternatywy uczenia się w zwykłej szkole. Atmosfera jest bardzo miła. Wszyscy nauczyciele są życzliwie nastawieni do uczniów i profesjonalnie pełnią swoje obowiązki”

Julia, klasa 1

„Przyszłam do tej szkoły w połowie I klasy liceum. Nauczyciele byli bardzo pomocni i życzliwi już od pierwszych momentów. Mając doświadczenie ze szkoły publicznej, byłam pesymistycznie nastawiona do atmosfery i ich podejścia, ale szybko taki negatywny obraz został wyrzucony z mojej głowy.

Widać, że dyrekcja i egzaminatorzy są bardzo życzliwi i chcą nam pomóc. Atmosfera na wszystkich wydarzeniach, zarówno tych oficjalnych jak sesja jak mniej oficjalnych typu spotkania integracyjne czy warsztaty, jest cudowna. Myślę, że można nazwać tę szkołę szkołą marzeń”

Zuzanna, klasa 2

„Nasze liceum jest super! Panuje w nim rodzinna atmosfera. Edukacja domowa jest bardzo przydatna, ponieważ uczy nas systematyczności, odpowiedzialności oraz pozwala samemu zdecydować co zdajemy  i w jakiej kolejności. Nauczyciele są do naszej dyspozycji, gdy mamy jakiś problem. Zawsze możemy do nich napisać. Bardzo polecam szkołę Emmanuel każdemu!!”

Gosia, klasa 1

„Polecam edukacje domową, ponieważ można dobrze zagospodarować czas i zaplanować naukę. Edukacja domowa pozwala rozwijać swoje pasje bądź zainteresowania Atmosfera w szkole i pomoc ze strony nauczycieli i pracowników szkoły jest super. Przyjęcie do szkoły przebiega szybko, w miłej atmosferze. W sposób przejrzysty przekazywane są wszystkie informacje dotyczące tej formy edukacji.”

Iga, klasa 2

„Wybranie Liceum Emmanuel było strzałem w dziesiątkę. Dzięki przejściu na edukację domową mogę swobodnie gospodarować czasem oraz oddać się realizowaniu swoich pasji. Polecam tę formę edukacji wszystkim młodym ludziom, którzy nie boją się wyzwań.”

Gosia, klasa 3

„Podoba mi się edukacja domowa, gdyż mam czas na moje zainteresowania oraz poświęcam czas na to z czym wiążę przyszłość. Nauczyciele san bardzo mili a egzaminy nie są takie straszne jakby mogło się wydawać. Atmosfera jest bardzo przyjemna i rodzinna. Polecam tą formę edukacji wszystkim, którzy cenią swobodę. Edukacja domowa uczy systematyczności, odpowiedzialności oraz indywidualności. Magda Gessler na pewno by ją poleciła.”

Ewa, klasa 2

„Dla mnie edukacja domowa jest wyjściem poza granice. Jest zdobyciem szczytów, które przy mniejszej ilości czasu w innym systemie nauki byłoby nieosiągalne. Nauczyciele, Dyrekcja oraz Pracownicy Szkoły dają piękny przykład tego jak wyśmienitym i nieszablonowym pomysłem jest połączenie systematycznej, prostej nauki z sympatycznością, życzliwością i otwartością z ich strony. Według mnie podjęcie nauki w liceum Emmanuel było najlepszą i najbardziej rozwojową decyzją w ostatnich latach mojego życia”

Karol, klasa 1

„Jako uczeń maturalny, przyszłam do szkoły Emmanuel na ostatni rok mojej edukacji szkolnej. Pomimo dość nietypowego systemu edukacji, spotkałam się w niej z dużą ilością ciepła i wsparcia ze strony nauczycieli, z przyjazną atmosferą a przede wszystkim z zachęcaniem uczniów do edukacji i rozwoju siebie jako człowieka. Serdecznie polecam każdemu, kto chce łączyć naukę z rozwojem swoich pasji oraz z edukacją prowadzoną w sposób przyjemny i pełen szacunku dla ucznia”

Julia, klasa 3

„Po przyjściu do szkoły od razu czuć miłą atmosferę. Nauczyciele są mili i pomocni. Egzaminy odbywają się w spokojnej atmosferze”

Michał, klasa 1

„Szkoła jest w porządku. Duże możliwości rozwoju dzięki warsztatom. Jestem bardzo usatysfakcjonowana podejściem do samodzielnej inicjatywy ucznia i wsparciem w udziale w konkursach ”

Zofia, klasa 3

„Świetna atmosfera, wysoki poziom, duże wsparcie ze strony nauczycieli i dyrekcji. Bardzo dobra organizacja egzaminów klasyfikacyjnych. Partnerska relacja pomiędzy nauczycielami i uczniami. Przyjście do szkoły było jedną z moich najlepszych decyzji. Kiedy zwróciłem się o pomoc w sprawie doradztwa w zakresie przedsiębiorczości, Dyrektor zorganizował mi indywidualne spotkanie z Prezesem Spółki Giełdowej. Pomogło mi to znacznie poszerzyć moje horyzonty na temat biznesu”

Paweł, klasa 3

„Moja przygoda w Liceum Emmanuel rozpoczęła się w lutym 2019 roku w klasie II. Była to moja najlepsza decyzja w życiu. Miałam zawsze problemy ze stresem. W szkole tego nie ma. Każdy nauczyciel nas wspiera i można zawsze na nich liczyć. Pani i Pan Dyrektor załatwiają wszystko, nawet jeśli muszą to wyciągnąć spod ziemi”

Wiktoria, klasa 3

„Nauczanie domowe w szkole Emmanuel jest doświadczeniem samodzielności i pierwszym krokiem w dorosłe życie. Szkoła daje niesamowite możliwości w organizacji efektywnej nauki i łączeniem jej z rozwijaniem swoich pasji. Profesjonalne podejście do ucznia i stały kontakt jest czymś rzadko spotykanym dzisiaj w tradycyjnych trybach nauki. Szkoła Emmanuel zapewnia idealne warunki nauki i przewyższa oczekiwania.”

Nikodem, klasa 3

„Panuje bardzo miła atmosfera. Kadra jest uczynna i pomocna. Organizacja egzaminów jest dobrze przemyślana i w mojej opinii są one bardzo na rękę uczniom. Dzięki takiemu systemowi uczniowie maja dużo czasu na samorealizację i hobby, co może być niemożliwe w zwykłych liceach. Polecam serdecznie.”

Laura, klasa 3

„Mam na imię Edyta. Chodzę do Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego. Jestem bardzo zadowolona z tej szkoły. Dzięki niej wiele łatwiej mi się funkcjonuje i rozwija pasję. Mam dużo czasu na moje hobby, prace którą bardzo lubię i podróże, dzięki którym mogę podziwiać świat i zwiedzam miejsca moich marzeń. Nauka jest dla mnie przyjemnością i zawsze znajduję na nią czas. Kadra nauczycielska jest również bardzo mila.”

Edyta, klasa 3

„Uważam że przejście na edukację domową do szkoły Emmanuel było jedną z najlepszych decyzji w moim życiu, ponieważ zyskałam dzięki temu czas na samorozwój i efektywne przygotowanie do matury. Kontakt ze szkołą jest łatwy. Szkoła zawsze służy pomocą i chętnie organizuje wiele spotkań integracyjnych. Zapisywanie na sesje egzaminacyjne i same egzaminy przeprowadzane są w przyjaznej atmosferze. Nie czuć bariery między nauczycielem a uczniem.”

Weronika, klasa 3

BACK